تاریخ سینمای هنری, گرگور, ماهور

۳۶,۰۰۰تومان

  • معرفی کتاب
  • توضیحات تکمیلی
  • نظرات (0)

معرفی کتاب

معرفی کتاب

در حقیقت می بایست نام این کتاب تاریخ سینمای هنری می شد، چراکه این کتاب در واقع با تاریخ سینما، به منزله هنر، سر و کار دارد، با تجربیات موفق و ناموفقش، با آن سینمای هنری اش که تا کنون تحقق یافته است و با آن آثار پیشروش که در تثبیت سبک ها و شکل های نو موثر بوده اند.

“تاریخ سینمای هنری” یکی از معتبرترین کتاب هایی است که سیر تحولات سینمای مدرن را از ابتدا تا دهه ۶۰ میلادی به دقت مورد تحلیل و بررسی قرار داده است. کتاب تاریخ سینمای هنری نوشته “انوپاتالاس” و “اولریش گرگور” پس از گذشت ۱۷ سال از انتشار چاپ اولش و در شرایطی که سال ها بود نایاب شده بود، در هفته های اخیر به چاپ جدید خود رسید، کتابی که مرحوم هوشنگ طاهری در اوایل دهه ۶۰ آن را ترجمه کرد.

انوپاتالاس و اولریش گرگور مؤلفان تاریخ سینمای هنری از شاخص ترین منتقدان سینمایی آلمان هستند، چنان که در مقدمه مترجم آمده تسلط آنها به چندین زبان موجب شده است که آنان بتوانند تمامی آثار بزرگ و ارزشمند تاریخ سینما را به زبان اصلی تماشا کنند و از دگرگونی ها و گاه تحریف هایی چه از لحاظ عناوین و چه از لحاظ محتوایی آثار سینمایی که معمولا در زبان مادری شان می توانسته به وجود آید، دور بمانند و در نتیجه، بتوانند تصویر روشن تر و دقیق تری از حرکت تاریخ سینما را عرضه کنند.

این کتاب در دهه هفتاد در میان تعداد زیادی کتاب تاریخ سینما که به جشنواره ونیز ارسال شده بود، به عنوان تحلیلی ترین و جامع ترین کتاب تاریخ سینمای هنری مورد تجلیل و ستایش فراوان قرار گرفت و جایزه اول کتاب های سینمایی این جشنواره را دریافت کرد، کتابی که سال ها بعد به فارسی ترجمه شد و چند سالی هم در دفتر انتشارات ماهور جاک خورد.

توضیحات تکمیلی

وزن 935 g
نام کتاب

تاریخ سینمای هنری

ناشر

ماهور

مولفان

اولریش گرگور
انو پاتالاس

مترجم

هوشنگ طاهری

شابک

9789646409910

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “تاریخ سینمای هنری, گرگور, ماهور”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *